Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Aktywne przejście dla pieszych w centrum naszego miasta już działa!  

25 sierpnia, 2020
  • Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w centrum naszego miasta powstało aktywne przejście dla pieszych. Ten inteligentny system poprawiający bezpieczeństwo w okolicy szkoły podstawowej powstał z myślą o naszych najmłodszych mieszkańcach i ich bezpieczeństwie w drodze do szkoły, która rozpocznie są już za parę dni. Przejście oprócz czujników wykrywających pieszych wyposażone zostało w dodatkowe oświetlenie oraz monitoring, który w przypadku zdarzeń drogowych ułatwi ustalić przebieg zdarzenia.
    Realizacja przedmiotowej inwestycji nie byłaby możliwa bez wcześniejszego przejęcia przez Burmistrza Miasta Kalety od Powiatu Tarnogórskiego ulicy 1 Maja na odcinku od Miejskiego Domu Kultury do Straży Pożarnej. Obecnie ten odcinek ulicy posiada statut drogi gminnej. Miasto Kalety powołując się na deklarację Zarządu Powiatu Tarnogórskiego z niecierpliwością oczekuje na aktywne przejście dla pieszych na ul. Paderewskiego w Kaletach na wysokości ul. Ogrodowej, który zapewnił, że w bieżącym roku takowe powstanie. Przejście to jest bardzo ważne, gdyż korzysta z niego wielu mieszkańców tej okolicy, a szczególnie dzieci zmierzające do szkoły.

     


     

    Aktywne przejście dla pieszych w centrum naszego miasta już działa!Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).