Czwartek, 6 sierpnia 2020r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana

Aktywny wypoczynek, to najlepszy wypoczynek

31 lipca, 2020

Wszystkich miłośników dwóch kółek zapraszamy na rowerowe przejażdżki po naszym Leśnym Zakątka Śląska. W Zielonej czeka wiele duktów leśnych oraz ścieżek edukacyjnych, które można przemierzyć rowerem. Do odpoczynku zapraszają także liczne wiaty spoczynkowe przy zbiornikach wodnych, które pozwolą zrelaksować się i odetchnąć. Do Truszczycy natomiast zaprasza zabytkowa Aleja Dębów oraz stanica rowerowa, w której również możemy odpocząć i nabrać sił przed dalszą wyprawą.

Aktywny wypoczynek, to najlepszy wypoczynek

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.