Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Bezpiecznie rowerem nad zbiorniki wodne w Zielonej – ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Ofiar Katynia

29 maja, 2023

Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach rozpoczął prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Ofiar Katynia w Kaletach. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe "LARIX" z Lublińca. W ramach tego zadania zostanie przebudowany kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 908 (ul. Tarnogórska), aż do ulicy Wierzbowej. Na przebudowywanym odcinku drogi powstanie ciąg pieszo-rowerowy z nawierzchni bitumicznej o szerokości dwóch metrów oraz zostanie przebudowana jezdnia wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Termin realizacji zadania wynosi jedenaście miesięcy. Łączna wartość inwestycji to 3 931 173,78 zł, z czego Miasto Kalety pokrywa 50% kosztów.

Przedmiotowa inwestycja w dużym stopniu poprawi bezpieczeństwo użytkowników ul. Ofiar Katynia i umożliwi bezpieczne dotarcie z Kalet nad zbiorniki wodne w Zielonej, gdzie w sezonie turystycznym Miasto zapewnia wiele atrakcji dla odwiedzających naszą turystyczną dzielnicę. Inwestycja ta poszerzy również zasób ścieżek rowerowych funkcjonujących w Kaletach.

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).