Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Biblioteka szkolna w Miotku wzbogaciła się o nowe książki naukowe

07 lutego, 2023

25 stycznia br. Polskie Towarzystwo Chemiczne ogłosiło mini konkurs zgłoszeniowy celem rozdania do szkolnych bibliotek pakietu książek profesora Tomasza Pospiesznego. W konkursie liczyła się szybkość zgłoszenia i tu odpowiednim tempem reakcji wykazała się nauczycielka chemii i fizyki w szkole w Miotku– pani Dorota Grosiak.
Dzięki akcji placówka z Miotka wzbogaciła się o wydawnictwa: „Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauce” oraz „Nowa Alchemia czyli historia radioaktywności”. Pakietów z książkami było zaledwie 122, z czego do województwa śląskiego trafiło jedynie 6.
Zachęcamy uczniów, szczególnie klas 7 i 8 do wypożyczania nowych książek i poszerzania swoich zainteresowań w kręgu chemii.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).