Czwartek, 25 lutego 2021r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego

Biuletyn informacyjny Miasta Kalety – luty 2021

22 lutego, 2021

Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - luty 2021

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.