Piątek, 27 maja 2022r. | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Biuletyn informacyjny Miasta Kalety – styczeń 2022

24 stycznia, 2022

Szanowni Państwo, prezentujemy styczniowy, pierwszy w tym roku numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.