Wtorek, 29 września 2020r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Biuletyn informacyjny Miasta Kalety – wrzesień 2020

15 września, 2020

Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety wyłącznie w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - wrzesień 2020

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.