Sobota, 8 maja 2021r. | Imieniny: Stanislawa, Lizy, Wiktora

Budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków

14 kwietnia, 2021
  • Trwają prace budowlane w ramach inwestycji, której efektem będzie 200 kW instalacja fotowoltaiczna dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach. Zadanie realizowane jest w formule zaprojektuj i wybuduj co oznacza, że wykonawca wyłoniony w przetargu nieograniczonym odpowiedzialny jest za realizację inwestycji od projektu, aż po prace budowalne. Obecnie, po przeprowadzonych pracach porządkowych na tym terenie, rozpoczęła się zabudowa konstrukcji, do której docelowo zamontowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne do produkcji zielonej energii. Projekt realizowany jest z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, na którego realizację Miasto Kalety pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 917 568,53 PLN. Produkowany z instalacji prąd będzie wykorzystywany podczas funkcjonowania Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.

widok terenu z konstrukcja metalową w ziemi pod panele fotowoltaiczne

Budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.