Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Budynek MOW w nowym sezonie grzewczym zasilany gazem  

23 września, 2020
  • Od dłuższego czasu prowadzone są prace, które mają na celu przeprowadzenie termomodernizacji budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Po zabudowaniu zasilania wyspowego gazu LNG przyszedł czas na dostosowanie kotłowni oraz instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania do zasilania właśnie tym paliwem. Obecnie prace te są na ukończeniu i od nowego sezonu grzewczego ten wysokoemisyjny budynek użyteczności publicznej, ogrzewany dotychczas miałem, stanie się bardziej przyjazny dla środowiska i mniej uciążliwy dla okolicznych mieszkańców.

    Powyższe prace to jeden z wielu etapów modernizacji tego obiektu. Miasto Kalety dysponuje pełną dokumentacją techniczną wraz z pozwoleniem na budowę na wykonanie kompleksowej jego termomodernizacji. W ramach tego projektu zaplanowana do wykonania została również instalacja fotowoltaiczna do produkcji energii odnawialnej.

    Całość inwestycji opiewa na kwotę ponad 2 mln zł. Aby prace te mogły zostać przeprowadzone w pełnym zakresie miasto Kalety musi pozyskać dodatkowe środki. W tym celu złożony został wniosek o dotację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

     

    Budynek MOW w nowym sezonie grzewczym zasilany gazemGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).