Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Budynek nowej remizy OSP gotowy!

14 czerwca, 2023

Jak już nasi mieszkańcy zauważyli, budynek nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej jest już gotowy. Trzeba przyznać, że duży, nowoczesny obiekt z sześcioma stanowiskami dla samochodów ratowniczych prezentuje się bardzo okazale. Jednak nowa remiza jest nie tylko większa i bardziej funkcjonalna od poprzedniej, ale przede wszystkim spełnia obecne wymogi i normy dla takich obiektów. Posiada także niezbędne magazyny na sprzęt ratowniczy oraz pomieszczenia socjalne.
Obecnie trwają procedury odbiorowe nowej remizy OSP. Całkowite uruchomienie obiektu planowane jest na miesiąc wrzesień tego roku.
Nowy budynek remizy będzie też wspaniałym uhonorowaniem pracy Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym mieście, która w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia swej działalności.
Przypomnijmy, że środki na realizację tej inwestycji w kwocie 4.496.296,98 zł pochodzą z budżetu miasta Kalety oraz Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

nowa remiza osp

nowa remiza osp

 

nowa remiza osp

 

nowa remiza osp

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).