Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Burmistrz Kalet prelegentem podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

26 kwietnia, 2023

Dzisiaj, 26.04.2023 r. burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wziął udział jako prelegent w Europejskim Kongresie Gospodarczym jaki odbywa się Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Sesja z udziałem burmistrza Klaudiusza Kandzi dotyczyła tematu samorządów wobec kryzysu energetycznego.
Burmistrz reprezentując Miasto Kalety poruszył zagadnienia m.in. z obszaru niezależności energetycznej samorządów, inwestycji w efektywność energetyczną, tworzenia grup zakupowych, a także współpracy samorządów w zakresie klastrów energii.   
Trzydniowy Europejski Kongres Gospodarczy jaki odbywa się aktualnie w Katowicach jest jednym z największych tego rodzaju wydarzeń z zakresu polityki, nauki i biznesu w Europie centralnej.

Europejski Kongres Gospodarczy

Europejski Kongres Gospodarczy

Europejski Kongres Gospodarczy

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).