Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Burmistrz Kalet wręczył prestiżową nagrodę przyznaną przez Związek Górnośląski

20 kwietnia, 2023

19 kwietnia 2023 r. burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia na zaproszenie Związku Górnośląskiego wziął udział w uroczystej gali wręczenia nagród im. Wojciecha Korfantego, która zorganizowana została w Zabrzu. Prestiżową Nagrodą Korfantego, którą Związek Górnośląski przyznaje od roku 1993, honorowane są osoby i instytucje szczególnie zasłużone dla Górnego Śląska. W tym roku jednogłośnie wybrano trzech laureatów.
Burmistrz Kalet miał zaszczyt wręczyć nagrodę Panu Leonardowi Fulneczkowi – doświadczonemu samorządowcowi z Krzyżanowic, pasjonatowi historii Śląska, m.in. animatorowi Lokalnej Grupy Działania Morawskie. Nagrodę im. Wojciecha Korfantego otrzymała również Profesor Dagmara Drzazga – długoletnia dziennikarka i reżyserka TVP Katowice, wykładowczyni na Uniwersytecie Śląskim, twórczyni filmów o Górnym Śląsku. Trzecim laureatem został Teatr Korez – prywatny teatr działający od roku 1990 w Katowicach kierowany przez Mirosława Neinerta, wystawiający od wielu lat sztuki w języku śląskim oraz wspierający różnymi działaniami górnośląską kulturę, tradycje i mowę.
Laureatom tej prestiżowej nagrody serdecznie gratulujemy.

nagroda korfantego

nagroda korfantego

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).