Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia z kolejnym jednogłośnym absolutorium  

30 lipca, 2020
  • Dzisiaj, 30 lipca 2020 r. w sali sesyjnej kaletańskiego magistratu odbyło się jedno z najważniejszych w tym roku posiedzeń Rady Miejskiej w Kaletach, podczas którego radni uchwałą Nr 158/XIX/2020 jednogłośnie udzielili absolutorium burmistrzowi miasta Klaudiuszowi Kandzi za wykonanie budżetu za 2019 rok. To najważniejsze dla organu wykonawczego uznanie Rady Miejskiej, poprzedzone było podjęciem uchwały, w której radni udzielili także burmistrzowi wotum zaufania.
    Pozytywną opinię w sprawie udzielenia absolutorium wydała wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Kaletach. Udzielenie absolutorium to jednoznaczne wyrażenie akceptacji działalności finansowej oraz uznanie jej za prawidłową i nie budzącą zastrzeżeń. Wiąże się z odpowiedzialnością jaką ponosi burmistrz z tytułu prowadzenia gospodarki finansowej gminy.
    Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia po otrzymaniu absolutorium podziękował wszystkim radnym za kolejny mandat zaufania. Pozytywna opinia Rady oraz ich poparcie jest potwierdzeniem, że wspólnym działaniem służymy dobru naszej lokalnej wspólnoty. Burmistrz podziękował także za pracę wszystkim radnym z przewodniczącą Janiną Perz na czele, a także wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego oraz jednostek podległych.


     

    Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia z kolejnym jednogłośnym absolutoriumGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).