Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Burmistrz spotkał się z mieszkańcami w sprawie projektu mającego na celu montaż OZE w budynkach mieszkalnych

12 maja, 2023

11 maja 2023 r. w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbyło się spotkanie burmistrza z mieszkańcami w sprawie projektu polegającego na montażu odnawialnych źródeł energii w budynkach mieszkalnych. Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z możliwością aplikowania przez Miasto Kalety o grant z Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027 mający na celu dofinansowanie inwestycji montażu instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii elektrycznej oraz pomp ciepła.
Spotkanie z mieszkańcami otworzył burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, który pokrótce przedstawił główne założenia projektu, a następnie mieszkańcy zapoznali się ze szczegółowymi zasadami i warunkami udziału w tym zadaniu. Tym samym, burmistrz miasta dziękuje mieszkańcom za liczny udział w spotkaniu oraz chęć uczestnictwa w projekcie.
W wydarzeniu udział wzięła także przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz wraz z wiceprzewodniczącym Alojzym Rupikiem oraz radnymi: Zygmuntem Mirowskim, Edwardem Drabikiem, Barbarą Przybyła oraz Dawidem Wolnikiem. Obecny był również radny powiatowy Eugeniusz Ptak.
Przypominamy, że ze względu na ograniczoną alokację środków w ramach konkursu, mieszkańcy, którzy są zainteresowani udziałem w projekcie proszeni są o wypełnienie deklaracji i dostarczenie jej do sekretariatu urzędu miejskiego w terminie od 19.05.2023r. do 26.05.2023 r. do godziny 14:00 (osobiście bądź pocztą – decyduje data wpływu).
Osobą do kontaktu w sprawie powyższego projektu jest ekodoradca – p. Sandra Świętek 34/3527 650 (biuro nr 11).

spotkanie z mieszkańcami w sprawie projektu OZE

spotkanie z mieszkańcami w sprawie projektu OZE

 

spotkanie z mieszkańcami w sprawie projektu OZE

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).