Wtorek, 27 lutego 2024r. | Imieniny: Gabriela, Anastazji

Cis Donnersmarcka w gronie finalistów konkursu Drzewo Roku 2023

17 października, 2023

W dniu 12 października 2023 r. w Służewieckim Domu Kultury w Warszawie odbyła się gala Ogólnopolskiego Konkursu Drzewo Roku 2023. Wśród finalistów konkursu wybranych przez jury konkursu znalazł się również kaletański Cis Donnersmarcka. O tym, że jest to wyjątkowe drzewo nie trzeba przekonywać mieszkańców naszego miasta.
Dziękujemy wszystkim osobom, które oddały głosy na nasze wyjątkowe drzewo. W głosowaniu internetowym kaletański Cis otrzymał 554 głosy, co niestety nie pozwoliło stanąć nam na podium, ale starania Burmistrza Kalet Klaudiusza Kandzi oraz mieszkańców Kalet o otoczenie opieką i wypromowanie naszego świadka lokalnej historii zostały docenione okolicznościowym dyplomem.
Przypominamy także, że od zeszłego roku Cis Donnersmarcka jest wpisany w system Znaczków Turystycznych i posiada indywidualny dedykowany sobie znaczek.

dyplom

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.