Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Cis Donnersmarcka wśród finalistów konkursu „Drzewo Roku 2023”

02 marca, 2023

1 marca br. ogłoszono wyniki pierwszego etapu konkursu „Drzewo Roku 2023”. Burmistrz Klaudiusz Kandzia zgłosił do tegorocznego konkursu naszego Cisa Donnersmarcka, który znalazł się w finale. Drugi etap konkursu będzie polegać na głosowaniu internetowym, które będzie miało miejsce w czerwcu bieżącego roku i do którego już serdecznie zachęcamy. Zwycięskie „Drzewo Roku 2023” będzie reprezentować Polskę w przyszłorocznym konkursie „Europejskie Drzewo Roku 2024”.
Spośród zgłoszonych do konkursu wyjątkowych dla lokalnych społeczności drzew jury wybrało te, z którymi ich zdaniem wiążą się najciekawsze historie, bądź które w wyjątkowy sposób wpisują się w lokalną tradycję. Ten zaszczyt spotkał również naszego wyjątkowego cisa, wokół którego od ponad stu lat troszczy się lokalna społeczność, poczynając od księcia Donnersmarcka, poprzez leśników Lasów Państwowych, aż na władzach Miasta Kalety kończąc. Jest to kolejne docenienie naszej atrakcji turystycznej, która od kilku lat jest już mocno wpisana w krajobraz naszego miasta. Wszyscy finaliści tegorocznego konkursu dostępni są na stronie: www.swietodrzewa.pl

drzewo roku

drzewo roku

 

drzewo roku

 

drzewo roku

 

drzewo roku

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).