Sobota, 1 kwietnia 2023r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

Cittaslow Polska promuje kaletańskie stanice rowerowe  

19 listopada, 2020
  • Na profilu facebookowym Stowarzyszenia Cittaslow, ukazały się zdjęcia naszej najnowszej stanicy rowerowej jaka powstała niedawno w Jędrysku. Stanica Donnersmarcka jest już na ukończeniu. Pozostały jeszcze małe „zabiegi kosmetyczne”, aby już w pełni mogła służyć turystom – kolarzom odwiedzającym kaletańskie lasy.
    Główna idea miasteczek Cittaslow to przede wszystkim zrównoważony rozwój wykorzystujący miejscowe zasoby, a także poprawa jakości życia mieszkańców poprzez tworzenie odpowiedniej infrastruktury oraz miejsc odpoczynku i rekreacji. Takich miejsc w Kaletach jest coraz więcej i zauważamy, że nasi mieszkańcy i turyści bardzo chętnie z nich korzystają. Co również cieszy, wzrost ruchu turystycznego pozytywnie odczuwają także lokalni restauratorzy oraz właściciele sklepów spożywczych.
    Przypomnijmy, że Miasto Kalety należy do sieci Cittaslow od 2014 roku. Trzy lata później, w 2017 r., nasze miasto było organizatorem festiwalu Miast Cittaslow, które odbyło się w Kaletach i było pierwszą taką imprezą zorganizowaną poza Warmią i Mazurami.

    ZOBACZ WIĘCEJ

    Cittaslow Polska promuje kaletańskie stanice roweroweGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).