Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Dodatek na „zakwaterowanie” lub „dojazd” z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania  

31 sierpnia, 2020
 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach - dział Świadczeń Rodzinnych informuje osoby uprawnione do zasiłku rodzinnego, których dzieci rozpoczną naukę w szkole średniej w roku szkolnym 2020/2021 o możliwości ubiegania się o dodatek na „zakwaterowanie” lub „dojazd” z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania.

  Dodatek przysługuje przez 10 miesięcy w roku w okresie pobierania nauki od września do czerwca następnego roku kalendarzowego. Dodatek z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania przysługuje matce lub ojcu dziecka, opiekunowi prawnemu albo opiekunowi faktycznemu dziecka lub osobie uczącej się:

  1) w związku z zamieszkiwaniem w miejscowości, w której znajduje się siedziba szkoły ponadpodstawowej lub szkoły artystycznej, w której realizowany jest obowiązek szkolny i obowiązek nauki - w wysokości 113 zł miesięcznie na dziecko albo

  2) w związku z dojazdem z miejsca zamieszkania do miejscowości, w której znajduje się siedziba szkoły, w przypadku dojazdu do szkoły ponadpodstawowej, a także szkoły artystycznej, w której realizowany jest obowiązek szkolny i obowiązek nauki w zakresie odpowiadającym nauce w szkole ponadpodstawowej - w wysokości 69 zł miesięcznie na dziecko.

  Podstawą otrzymania w/w dodatków jest przedstawienie zaświadczenia potwierdzającego uczęszczanie dziecka do szkoły ponadpodstawowej, w przypadku dodatku na zakwaterowanie także zaświadczenia potwierdzające tymczasowe zameldowanie ucznia poza miejscem zamieszkania.

  Osobom, których dzieci będą kontynuowały naukę w szkole średniej w roku szkolnym 2020/2021 przypominamy o konieczności dostarczenia zaświadczenia ze szkoły potwierdzającego kontynuację nauki do 21.09.2020 r.

  Dodatek na „zakwaterowanie” lub „dojazd” z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkaniaGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).