Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Dodatkowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem  

18 grudnia, 2020
 • Minister Zdrowia, podczas konferencji prasowej w dniu 17 grudnia br., ogłosił nowe obostrzenia, które obowiązywać będą po Świętach Bożego Narodzenia w okresie od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. Dodatkowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w tym czasie to:

  - ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe.

  - ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.

  - Zamknięte stoki narciarskie.

  - Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego.

  - 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym.

  Dodatkowo podtrzymane zostały dotychczasowe ograniczenia:

  - Zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 (wyjątkiem są półkolonie)

  - Ograniczenia w transporcie zbiorowym: - 50% liczby miejsc siedzących, albo - 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

  - Ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego – max. 1 os./15m2.

  - Udział w zgromadzeniach – max. 5 osób.

  - Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji.

  - Zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki.

  - Ograniczenie w sklepach – max. 1 os./15m2.

  - Godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00 .

  - Zamknięte restauracje. Posiłki wyłącznie na wynos lub dowóz.

  - Żłobki i przedszkola funkcjonują bez zmian.

  Rząd apeluje również, aby święta spędzić ze swoimi domownikami, powstrzymując się od organizowania dużych spotkań. W czasie świąt obowiązuje ograniczenia liczby gości, których można zaprosić – jest to łącznie maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują.

  źródło: https://www.gov.pl/

  Dodatkowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusemGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).