Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Dostawy żywności dla Kalet w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywieniowa 2014-2020, Podprogram 2021

28 grudnia, 2022

Celem programu jest dotarcie z pomocą żywnościową do osób najbardziej potrzebujących. Osoby takie mogą skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających i edukacyjnych.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Realizatorem programu w gminie Kalety jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W roku 2022 od miesiąca czerwca nastąpiły cykliczne dostawy żywności m.in. takiej jak: cukier, olej rzepakowy, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, makaron, mleko UHT, szynki drobiowe i wieprzowe, filety z makreli.

W roku 2022 miały miejsce następujące dostawy żywności:

  • Czerwiec - otrzymano 1.930,65 kg żywności o wartości 10.602,12 zł,
  • Wrzesień - otrzymano 2.413,38 kg o wartości 11.831,62 zł,
  • Październik – otrzymano 2.500,08 kg o wartości 13.863,83 zł.

Z pomocy żywieniowej korzysta cyklicznie 233 osoby.

Ewa Mikołajewska – Haiska – MOPS Kalety
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).