Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Druga Kaletańska Noc Świętojańska

05 czerwca, 2023

16 czerwca 2023 r., na plaży przy górnym zbiorniku wodnym w Zielonej odbędzie się druga Kaletańska Noc Świętojańska. Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców na godzinę 18.30. W programie wiele atrakcji min. koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, tradycyjne puszczanie wianków i świec na jezioro, występy artystyczne oraz wieczorny piknik przy ognisku. Na miejscu będzie możliwość zakupienia przekąsek i napojów, a także kiełbaski, którą samodzielnie będzie można upiec. W ramach wydarzenia przewidziano również konkursy: na najpiękniejszy wianek oraz szukania kwiatu paproci. W konkursach może wziąć udział każdy uczestnik wydarzenia bez względu na wiek, a wyboru najpiękniejszego wianka dokonają na miejscu przedstawiciele organizatora. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).