Piątek, 1 marca 2024r. | Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida
Pokaż menu

Drugi etap łagodzenia obostrzeń w walce z koronawirusem  

29 kwietnia, 2020
 • Dzisiaj, 29 kwietnia 2020 r., podczas konferencji prasowej Premiera RP i Ministra Zdrowia przedstawiony został drugi etap łagodzenia wcześniej nałożonych obostrzeń w walce z pandemią.
  Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Rządu:

  Otwarcie centrów handlowych – od 4 maja
  - w galeriach handlowych obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny.
  - jedna osoba przypadać będzie na 15m2 powierzchni sklepowej (z wyłączeniem korytarzy).
  - w centrach handlowych nadal zamknięta będzie przestrzeń rekreacyjna oraz strefy, w których spożywa się posiłki na miejscu.

  Otwarcie hoteli i obiektów z miejscami noclegowymi – od 4 maja
  - ograniczona pozostanie działalność restauracji hotelowych oraz przestrzeni rekreacyjnej (siłownie, sale pobytu, baseny).

  Uruchomienie rehabilitacji – od 4 maja
  - przywrócone zostaną świadczenia opieki zdrowotnej dotyczące rehabilitacji leczniczej (rozwiązanie to nie będzie dotyczyć salonów masażu).

  Otwarcie bibliotek, muzeów i galerii sztuki – od 4 maja
  Decyzja o otwarciu danej placówki należeć będzie do organu prowadzącego po konsultacji z sanepidem.
  |
  Umożliwienie działalności żłobków i przedszkoli w reżimie sanitarnym – od 6 maja
  - opieka zostanie zorganizowana dla dzieci pracujących rodziców.
  - decyzję o otwarciu danej placówki podejmie organ prowadzący po uwzględnieniu m.in. wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

  Decyzja o otwarciu przedszkoli oraz bibliotek na terenie Miasta Kalety podjęta zostanie 30 kwietnia br. Poinformujemy o niej wkrótce.

  Drugi etap łagodzenia obostrzeń w walce z koronawirusem



Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).