Czwartek, 6 sierpnia 2020r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana

Drugie życie Pałacu w Zielonej?

27 lipca, 2020
  • Wiele wskazuje na to, że pałac Donnersmarcków w Zielonej doczeka się wreszcie lepszych czasów. Niszczejącym budynkiem, zainteresował się przedsiębiorca, właściciel firmy Natur Day, który zakupił budynek wraz z całym terenem przynależącym. Nowy właściciel obiektu spotkał się niedawno z burmistrzem Klaudiuszem Kandzią, Panią Marszałek Izabelą Domogała oraz wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Alojzym Rupikiem, aby przedstawić plany inwestycyjne rozwoju tego miejsca. Wykonane zostały już wizualizacje terenu, z których wynika, że nowy nabywca ma poważne zamiary względem obiektu.
    Odnowiony pałac z pewnością wpłynąłby na rozwój gospodarczo- turystyczny Zielonej. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za pomyślność tej inwestycji. O postępach całego przedsięwzięcia będziemy informować wkrótce.

Drugie życie Pałacu w Zielonej?

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.