Piątek, 27 maja 2022r. | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Druh Zdzisław Marzec odznaczony tytułem Strażaka Roku

24 stycznia, 2022

W piątek, 21 stycznia 2022 r., w sali bankietowo-konferencyjnej w Miasteczku Śląskim odbyła się uroczysta Gala Strażacka, na której wręczone zostały statuetki "Strażaka Roku" z terenu powiatu tarnogórskiego. Miło nam poinformować, że to zaszczytne wyróżnienie otrzymał również mieszkaniec naszego miasta druh Zdzisław Marzec z kaletańskiej jednostki OSP.

W ocenie strażaka brana była pod uwagę przede wszystkim nienaganna postawa moralna, zdyscyplinowanie, poważanie w społeczności lokalnej, jak również udział w działaniach ratowniczych i pracach społecznych. Gala zorganizowana została przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP oraz Dyrekcję Regionalnych Lasów Państwowych. Z ramienia władz naszego miasta, w wydarzeniu tym wziął udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Panu Zdzisławowi serdecznie gratulujemy uznania oraz otrzymania tak zaszczytnego wyróżnienia.

Fotografia przedstawia laureata odbierającego nagrodę strażak roku podczas gali

fot. www.powiattarnogorski.pl

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.