Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Druhowie OSP Kalety wsparli zabezpieczenie 80. Tour de Pologne w partnerskim Ustroniu

03 sierpnia, 2023

W ramach ponad 10-letniej współpracy miast partnerskich Kalety i Ustroń, nasi druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach wsparli swoimi siłami zabezpieczenie wyścigu kolarskiego w ramach 80. jubileuszowego Tour de Pologne, który 2 sierpnia 2023 dotarł z Pszczyny do Ustronia.
W mieście naszych partnerów odbyła się dodatkowo premia lotna, po czym peleton wyruszył do Istebnej. W tym dniu kolarze po raz pierwszy zawitali do Województwa Śląskiego i mieli do przejechania ponad 200 km. Dziękujemy naszym druhom za zaangażowanie.

druhowie OSP Kalety

druhowie OSP Kalety
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).