Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Drzewo Roku 2023

03 lipca, 2023

Kaletański Cis Donnersmarcka, startujący w konkursie Drzewo Roku 2023, organizowanym przez Klub Gaja, otrzymał 544 głosy. Niestety nie wystarczyło to aby pokonać lidera, buka „Serce Ogrodu” z Aboretum Wojsławice, który zajął pierwsze miejsce z 6643 głosami. Pozycja naszego Cisa Donnersmarcka nie jest jednak również ostatnią pozycją w konkursie (181 głosów dąb z Murawiny).
Dziękujemy wszystkim za oddanie głosu na nasze drzewo oraz wzięcie udziału w ciekawym doświadczeniu. Dla mieszkańców Kalet, niezależnie od ogólnopolskich wyników różnych konkursów, Cis Donnersmarcka i tak pozostanie Drzewem Każdego Roku.

cis Donnersmarcka

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).