Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Dystrybucja jodku potasu w przypadku zagrożenia radiacyjnego

18 października, 2022

Miasto Kalety, zgodnie z zaleceniami administracji centralnej, włączyło się do działań prewencyjnych polegających na przygotowaniu do dystrybucji tabletek z jodkiem potasu. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podkreśla, że w tej chwili nie ma zagrożenia skażeniem radiacyjnym, a sytuację na bieżąco monitoruje Państwowa Agencja Atomistyki.

Jak zapewnia wojewoda śląski, jeśli doszłoby do skażenia radiacyjnego wszyscy przebywający w województwie zostaną o tym powiadomieni wszystkimi dostępnymi kanałami informacyjnymi: SMS-em, przez regionalny system ostrzegania, media lokalne.
Jeśli doszłoby do zagrożenia skażeniem radiacyjnym, na terenie Kalet będzie można nabyć tabletki w 2 punktach dystrybucyjnych:
- Przychodnia Kaletańska przy ul. 1 Maja 22
- N.Z.O.Z. ESKULAP przy ul. Gwoździa 2

UWAGA! Tabletki z jodkiem potasu będą wydawane mieszkańcom tylko i wyłącznie w momencie ogłoszonego zagrożenia.

Zapoznaj się z broszurą informacyjną dot. przyjmowania tabletek ze stabilnym jodem

Zapoznaj się z ważnymi zaleceniami wojewódzkiego konsultanta ds. endokrynologii dr n. med. Janusza Strzelczyka dotyczącej suplementacji preparatów z jodkiem potasu
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).