Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

Ekologiczni młodzi turyści  

25 października, 2021
 • 16 października 2021 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach wzięli udział w wyjeździe do Vitkowa w ramach projektu polsko-czeskiego „Dobre rady na odpady”.
  Po bezpiecznym dotarciu do Domu Kultury w Vitkowie i poczęstunku uczniowie wraz z rodzicami przystąpili do pracy przy pierwszym zadaniu - dekorowali pluszakami z recyklingu fotel. Wykonany przez naszych uczniów eksponat pozostał w Vitkovie, do Kalet przywieźliśmy maskotkowy fotel wykonany przez uczniów i rodziców partnerskiego kraju. Następnie z ochotą i wielką kreatywnością zabrali się do wykonania drugiego zadania – sadzili rośliny zielone do naczyń z recyklingu, była to produkcja miniogródka skalnego w starych wyrzuconych naczyniach. Równocześnie trwała realizacja trzeciego zadania –wyrób torby plażowej ze starego podkoszulka.
  Projekt zakończony został bardzo atrakcyjnym wyjazdem do Ostrawy do Ogrodu Zoologicznego i Botanicznego. Uczniowie podziwiali tam na żywo wiele ciekawych zwierząt i niezwykłe okazy roślin i krzewów zachwycające swoim pięknem. W godzinach wieczornych wróciliśmy zadowoleni z fotelem i miniogródkiem skalnym do Kalet. Nad bezpieczeństwem uczestników wycieczki czuwało dwóch ratowników medycznych wyposażonych w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Tym samym dziękujemy Pani Barbarze Bujara – Kania oraz Panu Pawłowi Kania za poświęcony dzieciom czas i zaangażowanie.
  Bardzo dziękujemy burmistrzowi Miasta Kalety za pokrycie kosztów przejazdu i ubezpieczenia.
  Inicjatorem projektu „Dobre rady na odpady“ jest Pani Daniela Olbertova z Vitkova.

  Dorota Mańczak

  realizacja projektu - wyjazd do Vitkova

  realizacja projektu - wyjazd do vitkova

  realiacja projektu - wyjazd do vitkova

  realizacja projektu - wyjazd do vitkova

  Ekologiczni młodzi turyściGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).