Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Etap projektowy zadania polegającego na termomodernizacji budynków wielorodzinnych w Kaletach  

20 lipca, 2020
 • Trwa realizacja projektu polegająca na termomodernizacji trzech budynków wielorodzinnych będących własnością Miasta Kalety. Mowa tu o projekcie pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety”, w wyniku realizacji którego, kompleksowej termomodernizacji poddane zostaną budynki wielorodzinne przy ul. 1 Maja 21, Fabrycznej 25, Sienkiewicza 9. W rozstrzygniętym niedawno postępowaniu przetargowym, na powyższy zakres inwestycyjny, wyłoniono dwóch wykonawców. Etap prac budowlanych realizowany jest w formule zaprojektuj i wybuduj w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy. Obecnie toczy się etap projektowy, który zakończy się uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę. Przypomnijmy, że na realizację tego zadania Miasto Kalety pozyskało bezzwrotną dotację w kwocie 480.000,00 zł z tzw. środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie prac budowlanych przewidziano na grudzień 2020 r.

  stan przed realizacją inwestycji

   

  wizualizacja elewacji budynku przy ul. Fabrycznej po realizacji inwestycji

   

   

  Etap projektowy zadania polegającego na termomodernizacji budynków wielorodzinnych w KaletachGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).