Poniedziałek, 26 października 2020r. | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana

Figura Matki Boskiej na nowej przestrzeni publicznej w Miotku

17 września, 2020
  • Na terenie nowej przestrzeni publicznej w Miotku, tuż przed wjazdem na plac kościelny, w ubiegłym tygodniu ustawiona została figura Matki Boskiej. Ten nowy element architektury sakralnej, uwzględniony został już na etapie projektu rewitalizowanego miejsca. Po skończonych pracach budowlanych rzeźba zwieńczyła tę inwestycję i połączyła plac kościelny i nową przestrzeń publiczną w jedną, spójną całość. Zakup figury sfinansowany został przez parafię pw. św. Franciszka z Asyżu w Miotku.

Alojzy Rupik
    Zastępca Przewodniczącej Rady Miejskiej w Kaletach

Figura Matki Boskiej na nowej przestrzeni publicznej w Miotku

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.