Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny

Hala sportowa w naszym mieście już nabiera kształtów

05 lipca, 2024

Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach trwa budowa hali sportowej. Obecnie prowadzone są roboty związane z wykonaniem konstrukcji nośnej obiektu, który już na tym etapie prezentuje się imponująco.
Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, zadaszenia o konstrukcji stalowej oraz murowanego zaplecza sanitarno-szatniowego. Jednocześnie obiekt wyposażony zostanie w mobilne strzelnice laserowe (wirtualne), trybuny i ławki.
Inwestycja współfinansowana i realizowana jest w ramach "Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100 lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich" – OLIMPIA 2023.
Termin wykonania zamówienia ustalony został do dnia 30 listopada 2024 r.

budowa hali

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.