Piątek, 1 marca 2024r. | Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida
Pokaż menu

Harmonogram łagodzenia obostrzeń w walce z koronawirusem  

26 kwietnia, 2020

 • Wczoraj, 16 kwietnia 2020 r., podczas konferencji prasowej Premiera RP i Ministra Zdrowia przedstawiony został harmonogram łagodzenia wcześniej nałożonych obostrzeń w walce z pandemią. Proces podzielony został na etapy, które będą ustalane na bieżąco, na podstawie dynamiki nowych zachorowań.

  W pierwszym etapie - od poniedziałku 20 kwietnia:
  - Zostaną otwarte lasy i parki z wyłączeniem placów zabaw. W przyszłym tygodniu zostanie podany wykaz takich miejsc na terenie Kalet.
  - Wprowadzone będą nowe zasady w handlu i usługach:
            - w sklepach do 100 mkw. - 4 osoby na stanowisko kasowe,
            - w sklepach powyżej 100 mkw. - 1 osoba na powierzchni 15 mkw.
  - Limit osób w miejscach kultu religijnego ulegnie zwiększeniu do 1 osoby na 15 mkw.
  - Osoby powyżej 13 roku życia będą mogły przemieszczać się bez dorosłego.
   

  Harmonogram łagodzenia obostrzeń w walce z koronawirusem
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).