Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Ichtiopark po raz kolejny powiększył swój teren

13 grudnia, 2022

W dniu 13 grudnia 2022 r. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia podpisał umowę notarialną przeniesienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości oznaczonej numerem geodezyjnym 308/22 o powierzchni 942 m2, położonej na terenie parku tematycznego „Ichtiopark” w Kaletach przy ul. Fabrycznej, na rzecz Gminy Kalety.
Przejęcie tego terenu było konieczne w ramach regulacji stanu faktyczno-prawnego parku tematycznego, w związku z planowaną realizacją kolejnego etapu rozbudowy obejmującą utworzenie w nim Centrum Edukacji Ekologicznej. Nabycie nastąpiło na podstawie podjętej przez Radę Miejską ostatecznej uchwały Nr 338/XL/2022 z dnia 17 listopada 2022 r. w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przedmiotowej nieruchomości.
Jednocześnie informujemy, że tutejszy organ w ramach regulacji stanu faktyczno-prawnego „Ichtiopark’u” proceduje kolejne nabycie terenu z działki o nr ewid. 268/22.
Poniżej przedstawiamy lokalizację nabytej nieruchomości.

mapka
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).