Sobota, 1 kwietnia 2023r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

II Kalyckie Szutry już w niedzielę w Zielonej

13 maja, 2022

Już w najbliższą niedzielę, 15 maja 2022 r., w okolicach zbiorników wodnych w Zielonej odbędzie się II edycja wyścigu rowerowego „Kalyckie Szutry”. Tym razem kolarze będą ścigać się na dwóch dystansach: 70km i 35 km. Miasto jest współorganizatorem tego wydarzenia wraz z “Kowalem na Kole” - Kuźnią ZORIABRESK.

Miasto Kalety jako gmina kilkakrotnie nagradzana w ramach plebiscytu Gmina Przyjazna Rowerzystom jest gospodarzem pierwszego wyścigu otwierającego sezon w ramach Małego Touru Szutrowego (MTS). W tegorocznej edycji odbędą się jeszcze cztery inne, a ich wyniki będą gromadzone w ramach klasyfikacji łącznej.

W związku z tym wydarzeniem zachęcamy do kibicowania, jednak zwracamy się również z gorącą prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i nie poruszanie się w tym czasie w okolicach przebiegu trasy wyścigu. W szczególności trasa przebiega ulicą Owocową, Ofiar Katynia w prawo od ul. Owocowej oraz promenadą żeglarską. Szlak zostanie oznaczony specjalnymi wstążkami i strzałkami, będzie on również nadzorowany przez druhów kaletańskiej OSP. Szczegółowy przebieg trasy oznaczony został na poniższej mapie. Wyścig zaplanowano w godzinach od 10.00 do 16.00. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Dystans 35 km

 

 

Dystans 70 km

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).