Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

III Kalyckie Szutry już w niedzielę w Zielonej

10 maja, 2023

Już w najbliższą niedzielę, 14 maja 2023 r., w okolicach zbiorników wodnych w Zielonej odbędzie się III edycja wyścigu rowerowego „Kalyckie Szutry”. Tym razem kolarze będą ścigać się na dwóch dystansach, dłuższym z trasą do 100 km i krótszym do 50 km.
Miasto jest współorganizatorem tego wydarzenia wraz z “Kowalem na Kole” - Kuźnią ZORIABRESK. Miasto Kalety jako gmina kilkakrotnie nagradzana w ramach plebiscytu Gmina Przyjazna Rowerzystom jest gospodarzem pierwszego wyścigu otwierającego sezon w ramach Małego Touru Szutrowego (MTS). W tegorocznej edycji odbędą się jeszcze cztery inne, a ich wyniki będą gromadzone w ramach klasyfikacji łącznej.
W związku z tym wydarzeniem zachęcamy do kibicowania, jednak zwracamy się również z gorącą prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i nie poruszanie się w tym czasie w okolicach przebiegu trasy wyścigu. W szczególności trasa przebiega ulicą Owocową, Ofiar Katynia w prawo od ul. Owocowej oraz promenadą żeglarską.
Szlak zostanie oznaczony specjalnymi wstążkami i strzałkami. Będzie on również nadzorowany dzięki zaangażowaniu naszych druhów kaletańskiej OSP, którzy podczas licznych imprez sportowych zawsze chętnie służą nieocenioną pomocą i wspierają nasze działania w zakresie bezpieczeństwa, za co im serdecznie dziękujemy.
Szczegółowy przebieg trasy oznaczony został na poniższych mapach. Wyścig zaplanowano w godzinach od 10.00 do 16.00.
Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).