Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

III Zielony Triathlon Turystyczny już za nami

04 maja, 2023

3 maja, zgodnie z zapowiedziami, w Zielonej odbył się III Zielony Triathlon Turystyczny. Rozszerzona formuła pozwoliła w tym roku wzbogacić imprezę również o Duathlon, w którym sportowym zacięciem mogła pochwalić się młodzież. Na starcie Triathlonu stanęło 10 par zawodników, którzy mieli do pokonania ponad 7– kilometrową trasę biegową, 2-kilometrową trasę kajakową i 9-kilometrową trasę rowerową.
Najszybszym zawodnikom bieg, pływanie kajakiem i leśne rajza rowerowa zajęło godzinę i 16 minut, druga ekipa była na mecie 2 minuty po zwycięzcach, zaś zdobywcy miejsca trzeciego stracili do triumfatorów zaledwie 5 minut. Na miejskiej plaży w Zielonej, w strefie zmian, zawodnicy mieli dostęp do wody mineralnej czy regeneracyjnych batoników. Nie zabrakło też dopingu licznie zgromadzonych rodzin i przyjaciół, a także świętujących wolny dzień spacerowiczów. Impreza przebiegła sprawnie i bezproblemowo, zaś wszyscy startujący zgodnie stwierdzili, że gotowi są wrócić do rywalizacji także za rok. Na koniec odbyło się wręczenie okolicznościowych dyplomów za uczestnictwo w Triathlonie, a także pucharów i nagród rzeczowych ekipom, które znalazły się na podium.

W ceremonii rozdania nagród wziął udział burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, wiceprzewodniczący kaletańskiej rady miejskiej Alojzy Rupik oraz radny powiatowy Eugeniusz Ptak.

Klasyfikacja w Triathlonie:
I. Oliwia Dąbrowska, Dawid Świder,
II. Justyna Hajda, Marek Grund,
III. Agnieszka Ziaja, Piotr Gwóźdź, 
IV. Wiktoria Hadelka, Norbert Hadelka,
V. Iwona Wręczycka, Robert Wręczycki,
VI. Magdalena Kołtun, Radosław Kołtun,
VII. Weronika Buchenfeld, Adam Maruszczyk
VIII. Aneta Bambynek, Damian Bambynek,
IX. Agnieszka Gajowska, Marcin Gajowski,
X. Justyna Maruszczyk, Mateusz Pęcherz.

Duathlon dziewczyny:
1. Agata Gozdek
2. Patrycja Musik
3. Matylda Podolska

Duathlon chłopcy:
1. Maksymilian Budny
2. Maciej Maksyś
3. Tomasz Rajnich

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).