Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

Informacja o ocenie wniosku na realizację projektu Zielona Ziemia Lubliniecko-Tarnogórska montaż OZE w Mieście Kalety i Gminach Boronów, Koszęcin i Woźniki

19 kwietnia, 2024

Informujemy, że na stronie internetowej Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 opublikowane zostały wyniki naboru z działania 10.6. Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii - projekty grantowe i parasolow zobacz listę rankingową. Nasz projekt partnerski pn. Projekt "Zielona Ziemia Lubliniecko-Tarnogórska montaż OZE w Mieście Kalety i Gminach Boronów, Koszęcin i Woźniki" uzyskał ocenę pozytywną jednak w związku z ograniczonymi środkami został umieszczony na liście rezerwowej. Jego realizacja uzależniona jest od zwiększenia alokacji w ramach tego naboru lub oszczędności wygenerowanych przez projekty wybrane przez Zarząd Województwa Śląskiego do realizacji.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.