Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

Informacja o sprzedaży węgla przez miasto Kalety

02 grudnia, 2022

Pierwsze 50 ton węgla (25 ton orzecha i 25 ton ekogroszku), który trafił w ramach rządowego programu do Kalet, już zostało odebrane przez naszych mieszkańców. Kolejne transporty węgla, które mają trafić do naszej gminy przewidziane są na 5, 7, 9, 11, 12 (ekogroszek) oraz 14 (orzech) grudnia. Łącznie, zgodnie z przyznanym przez Węglokoks Kraj SA wolumenem i zawartą na jego podstawie umową, na miasto Kalety przypada 250 ton węgla (100 ton orzecha i 150 ton ekogroszku), które pokryją zapotrzebowanie wyłącznie na 157 złożonych wniosków.
Na dzień dzisiejszy (1.12.2022) zostało złożone 439 wniosków na łączną ilość 635 ton węgla. Wnioski te są na bieżąco rozpatrywane, jednak nie możemy zagwarantować, że każdy, kto złoży wniosek w roku bieżącym otrzyma również w tym roku obiecane przez stronę rządową paliwo stałe. Interweniujemy w tej sprawie w Węglokoksie, u wojewody śląskiego oraz w Ministerstwie Aktywów Państwowych i na bieżąco monitorujemy sytuację. Będziemy również na bieżąco informować naszych mieszkańców o aktualnej sytuacji. Odbiór węgla przez mieszkańców naszego miasta następuje według kolejności złożonych wniosków.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.