Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Informacja o sprzedaży węgla za pośrednictwem samorządu

04 listopada, 2022

Szanowni Państwo, 27 października 2022 roku Sejm uchwalił ustawę umożliwiającą samorządom sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie. Z uwagi na duże zainteresowanie możliwością zakupu tańszego węgla za pośrednictwem samorządu informuję, iż podjąłem decyzję o włączeniu się Miasta Kalety do tego programu.
Gospodarstwo domowe będzie miało prawo do zakupu po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w tym roku oraz kolejnej 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r. Aby kupić węgiel od samorządu, mieszkańcy będą składali do gminy wniosek o zakup preferencyjny. Rozwiązanie to będzie dostępne dla osób, które są uprawnione do dodatku węglowego, a nie nabyli paliwa na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż 2.000 zł za tonę.

Burmistrz Kalet
/-/ Klaudiusz Kandzia

Wzór wniosku o zakup paliwa stałego dostępny jest TUTAJ

Klauzula informacyjna RODO TUTAJ
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).