Piątek, 16 kwietnia 2021r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Inwestorze, skorzystaj z portalu e-budownictwo Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego

05 marca, 2021

Jak informuje Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, trwają prace nad rozbudową portalu https://e-budownictwo.gunb.gov.pl/. Obecnie udostępniony na tej stronie generator umożliwia tylko wypełnianie i pobieranie wybranego wniosku. Docelowo w sposób elektroniczny będzie można złożyć między innymi wniosek o pozwolenie na budowę wraz z projektem budowlanym. Do złożenia wniosku w takiej formie będzie wymagane jego podpisanie profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym. Planowany termin uruchomienia tej funkcjonalności to jesień 2021 r.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.