Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Jeszcze w tym roku powstanie kładka nad rzeką Mała Panew w Kaletach Truszczycy

06 lipca, 2023

Dnia 6 lipca 2023 r. została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych DIAG-MOST Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na budowę kładki pieszej nad rzeką Mała Panew w ciągu ul. Dębowej w Kaletach Truszczycy.
Przedmiotowa kładka jest konstrukcją o ruszcie z dwóch kształtowników stalowych stężonych blachownicami i nawierzchni ze stalowych krat pomostowych. Długość całkowita zaprojektowanego obiektu to 20,44 m, natomiast szerokość całkowita wynosi 2,80 m.
W wydarzeniu tym udział wzięli przedstawiciele wykonawcy, burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z pracownikami oraz radni Rady Miejskiej Edward Drabik i Zygmunt Mirowski. Wartość umowna tej inwestycji to 633.394,02 zł.

podpisanie umowy na budowę kładki w Truszczycy

podpisanie umowy na budowę kładki w Truszczycy

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).