Czwartek, 11 czerwca 2026r. | Imieniny: Barnaby, Radomila, Feliksa
Pokaż menu

Jubileusz 40-lecia pracy dyrygenckiej Pana Mariana Lisieckiego

03 czerwca, 2026

2 czerwca 2026 r. dyrygent naszej Miejskiej Orkiestry Dętej, Pan Marian Lisiecki, obchodził jubileusz 40-lecia pracy dyrygenckiej. Przez cztery dekady z pasją i zaangażowaniem rozwijał muzyczne talenty kolejnych pokoleń instrumentalistów, budując jednocześnie renomę orkiestry i wzbogacając życie kulturalne naszego miasta.
Z tej okazji burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z zastępcą Tomaszem Galiosem złożyli Jubilatowi serdeczne gratulacje oraz podziękowania za wieloletnią pracę i wkład w rozwój lokalnej kultury. Jubileusz ten przypada w szczególnym czasie – już w przyszłym roku Miejska Orkiestra Dęta z Kalet będzie świętować 100-lecie swojej działalności.
Serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowia, dalszych sukcesów oraz nieustającej satysfakcji z realizacji muzycznej pasji.

na zdjęciu burmistrz Kalet Dyrygent Miejskiej Orkiestry Dętej Zastępca burmistrza




Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).