Piątek, 16 kwietnia 2021r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Już dziś Kalety w Telewizji Katowice

05 marca, 2021

Dziś o godzinie 17.30 na kanale TVP3 wyemitowany zostanie odcinek programu Eko Natura poświęcony naszemu miastu, a ściślej mówiąc, zabytkowym dębom w Truszczycy oraz cisowi Donnersmarcka w Jędrysku. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Już dziś Kalety w Telewizji Katowice

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.