Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Kaletańska biblioteka zaprasza Czytelników

16 marca, 2023

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaletach bierze udział w wyzwaniu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego powstał kreatywny NIEKALENDARZ. To inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice. Składa się z 12 kart, z zadaniami na każdy miesiąc, które zachęcą do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę.Ma na celu przede wszystkim zachęcić dzieci do codziennego czytania przez 7 minut. To tak niewiele, a może tak wiele?
Dla chętnych uczniów przygotowano czytelniczą kartę na pieczątki „Książka-stosuj codziennie” oraz na koniec wyzwania dyplom. Mamy nadzieję, że pomogą one w rozwijaniu czytelnictwa i częstych odwiedzin w naszej bibliotece. Zapraszamy!

plakat_narodowego_programu_rozwoju_czytelnictwa
 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).