Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty

Kaletańska Noc Świętojańska już dziś!

24 czerwca, 2022

24 czerwca 2022 r., na plaży przy górnym zbiorniku wodnym w Zielonej odbędzie się Kaletańska Noc Świętojańska. Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców na godzinę 19.00. W programie wiele atrakcji min. koncert Miejskiej Orkiestry Dętej na wodzie, tradycyjne puszczanie wianków i świec na jezioro, występy artystyczne oraz wieczorny piknik przy ognisku. Na miejscu będzie możliwość zakupienia przekąsek i napojów, a także kiełbaski, którą samodzielnie będzie można upiec.
W ramach wydarzenia przewidziano również konkursy: na najpiękniejszy wianek, tradycyjny strój świętojański oraz szukania kwiatu paproci. W konkursach może wziąć udział każdy uczestnik wydarzenia bez względu na wiek, a wyboru najpiękniejszego stroju i wianka dokonają na miejscu przedstawiciele organizatora.
Nad bezpieczeństwem imprezy czuwać będą druhowie OSP Kalety i OSP Koty. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Kaletańskiej Nocy Świętojańskiej! Szczegóły na plakacie.

plakat noc świetojańska

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.