Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Kaletańska Pasieka Edukacyjna proekologiczną inwestycją roku!  

15 grudnia, 2020
  • Z radością informujemy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał wyróżnienie Miastu Kalety w konkursie Zielone Czeki w kategorii Proekologiczna Inwestycja Roku, która przypadła kaletańskiej pasiece edukacyjnej. Nagrody te przyznawane są corocznie przez WFOŚiGW w Katowicach, za działalność na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej.
    Kapituła Zielonych Czeków doceniła naszą pasiekę za dydaktyczno-ekologiczny charakter tego miejsca, gdzie nie tylko na żywo można podejrzeć pracę pszczelej rodziny ale także dowiedzieć się wielu cennych ciekawostek o życiu tych pożytecznych owadach. Niezmiernie cieszymy się z tego wyróżnienia. Jest to dowód na to, że inwestycje proekologiczne są doceniane i przede wszystkim potrzebne jako element "żywej lekcji przyrody".
    Kaletańska Pasieka Edukacyjna powstała w ubiegłym roku dzięki dofinansowaniu jakie Miasto Kalety pozyskało z Programu Operacyjnego Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. W tym roku Miasto pozyskało kolejną dotację, tym razem z WFOŚiGW w Katowicach, na utworzenie przy pasiece ogrodu roślin miododajnych.

    Kaletańska Pasieka Edukacyjna proekologiczną inwestycją roku!Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).