Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Kaletańska pasieka edukacyjna proekologiczną inwestycją roku?  

21 lipca, 2020
  • W trakcie weekendowej wizyty Pani Marszałek Izabeli Domogały w naszym mieście, był również czas na chwilę oddechu w scenerii kaletańskiego parku tematycznego Ichtiopark. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z Panią Marszałek oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Kaletach Alojzym Rupikiem odwiedzili niedawno uruchomioną pasiekę edukacyjną, gdzie mieli okazję na żywo zobaczyć pracę tych pożytecznych owadów oraz skosztować różnych gatunków miodu. Przypomnijmy, że pasieka powstała dzięki środkom Programu Operacyjnego Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, których instytucja zarządzającą jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a w tym roku zgłoszona została do nagrody Zielone Czeki 2020 w kategorii proekologiczna inwestycja roku.

     

     

    Kaletańska pasieka edukacyjna proekologiczną inwestycją roku?Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).