Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Kaletański finał WOŚP po raz kolejny z rekordową kwotą! Dziękujemy naszym mieszkańcom!

30 stycznia, 2023

Z przyjemnością informujemy, że podczas wczorajszego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 29 stycznia 2023 r. na Małym Rynku, udało się zebrać w naszym mieście aż 35.807,43 zł., 130,34 euro i 2 dolary (z samych puszek wolontariuszy i aukcji gadżetów). Nieoficjalnie jednak wiadomo, że kwota będzie o wiele większa. Dzięki zorganizowaniu biegów, łączna wartość zbiórki powiększy się o ponad 7.500 zł., a z e-skarbonki założonej przez kaletański Sztab o około 1.500 zł., co w sumie da nam kwotę przeszło 43.000 złotych (dla porównania, w zeszłym roku było to 35.824,97 zł. i 46,51 euro.). To absolutny rekord w naszym mieście! Serdecznie dziękujemy! Podana kwota jest nieoficjalna, gdyż uzbierane środki będą jeszcze przeliczane przez bank.
W Kaletach sztab zorganizowany został jak co roku przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach, zaś impreza finałowa odbywała się na Małym Rynku. W ramach tegorocznego Finału, w centrum naszego miasta odbyły się biegi dla dzieci i dorosłych pn.„Policz się z cukrzycą”, mini festiwal piosenki w wykonaniu przedszkolaków kaletańskich przedszkoli, występ dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Kalety, koncert naszej Miejskiej Orkiestry Dętej oraz występ uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia Konik w Kaletach.
O godzinie 17.15 miała miejsce tradycyjna aukcja gadżetów przekazanych przez Fundację WOŚP oraz darczyńców z terenu naszego miasta. Następnie na scenie wystąpiła z koncertem grupa RTG z Tarnowskich Gór oraz zespół Tequila Sunrise z Bytomia.
Podczas tegorocznego finału WOŚP, wzorem lat ubiegłych, od godz. 11.00-15.00 na parkingu przy Małym Rynku stała mobilna stacja krwiodawstwa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Akcja poboru krwi jak zwykle cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom.
Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz Dyrektor MDK w Kaletach Marian Lisiecki składają serdeczne podziękowania wszystkim 50-ciu wolontariuszom z naszego miasta, darczyńcom oraz osobom, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji 31. Finału WOŚP w Kaletach.
Szczególne podziękowania należą się Miejskiej Orkiestrze Dętej, która gra z WOŚP od samego początku oraz artystom, którzy bezinteresownie wystąpili oraz wsparli wczorajszy Finał.
Dziękujemy także przedszkolakom wszystkich kaletańskich przedszkoli publicznych i niepublicznych wraz z wychowawcami oraz uczniom Zespołu Placówek Oświatowych w Miotku wraz z wychowawcami. Dziękujemy także uczniom Niepublicznej Szkoły Muzycznej Konik w Kaletach wraz z dyrektorem.
Burmistrz składa również podziękowania Panu Marianowi Lisieckiemu – Szefowi Sztabu za koordynację pracy całego sztabu, Państwu Marii i Franciszkowi Jagusiak za przekazanie cennych darów na licytację, biegaczom wraz z p. Karolem Nowakowskim, którzy wzięli udział w biegu charytatywnym, członkom sztabu WOŚP i pomocnikom: Pani Iwonie Nowak-Magiera, Panu Piotrowi Kotarskiemu, Panu Krzysztofowi Lisieckiemu, Pani Joannie Ptak, Pani Joannie Żurek, Pani Brygidzie Popławskiej, Pani Monice Ulbricht; a także radnym miejskim, którzy wsparli całą akcję: przewodniczącej Janinie Perz, wiceprzewodniczącemu Alojzemu Rupik, Irenie Nowak, Krzysztofowi Rogoczowi, Michałowi Brol, Kazimierzowi Złotoszowi, Jerzemu Kloze, a także radnemu powiatowemu Eugeniuszowi Ptak.
Dziękujemy właścicielom restauracji „Gościnna” Dariuszowi i Klaudiuszowi Więcek oraz Pani Sabinie Respondek z Restauracji „Casyno” za ufundowanie posiłku dla członków sztabu, artystów, wolontariuszy i służb porządkowych, a także firmie DuoFest Catering za umożliwienie mieszkańcom zakupu ciepłego posiłku.
Osobne podziękowania należą się dla funkcjonariuszy kaletańskiego komisariatu policji, druhów OSP Kalety na czele z prezesem Henrykiem Złotoszem i naczelnikiem Michałem Maruszczykiem oraz Kazimierzem Złotoszem, a także miejskich służb porządkowych, którzy czuwali nad bezpieczeństwem całej imprezy. Dziękujemy także firmie nagłośnieniowej p. Piotra Nowakowskiego, p. Józefowi Rzepka za użyczenie kuchni polowej, a także p. Bogdanowi Klyta za jej transport.

WOŚP 2023

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 

WOŚP 2023

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).