Piątek, 16 kwietnia 2021r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Kaletański punkt programu Czyste Powietrze procentuje!

25 lutego, 2021
  • Mieszkańcy Kalet, którzy rozliczyli się w ubiegłym roku z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska otrzymali łącznie ponad 420.000 złotych dotacji na realizację zadań związanych z programem „Czyste Powietrze”. Wszystkim osobom, którym udało się uzyskać dofinansowanie gratulujemy. Zapraszamy do korzystania z naszego punkt konsultacyjnego, gdzie można uzyskać więcej informacji na temat Programu Czyste Powietrze.
    Przypomnijmy, że na podstawie porozumienia zawartego przez burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzię z prezesem WFOŚiGW Katowice Tomaszem Bednarkiem, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach funkcjonuje punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze, gdzie nasi mieszkańcy mogą uzyskać niezbędne informacje, a także pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie. Punkt konsultacyjny mieści się na I piętrze w biurze nr 11. W związku ze stanem epidemii obecnie kontakt wyłącznie pod nr tel. (34) 352 76 50 lub poprzez pocztę elektroniczną: przemyslaw.kocot@kalety.pl

Przykład realizacji zadania naszego mieszkańca który uzyskał dofinansowanie na zakup i montaż pompy ciepła o podwyższonych wymaganiach w ramach programu Czyste Powietrze.

Kaletański punkt programu Czyste Powietrze procentuje!

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.