Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Kalety 1 w powiecie tarnogórskim, 10 w województwie śląskim i 12 w kraju w rankingu Czyste Powietrze za 2023 rok

22 kwietnia, 2024

Miasto Kalety po raz kolejny udowodniło, że niekorzystne skutki i oddziaływania spowodowane wykorzystywaniem nieefektywnych źródeł ciepła nie są mu obojętne. Kalety po raz kolejny znalazły się w rankingu najaktywniejszych gmin w Polsce co zagwarantowało nam 12 miejsce w całej Polsce w województwie Śląskim 10 miejsce a w powiecie tarnogórskim 1 miejsce.

Mimo takiego sukcesu Kalety na tym nie poprzestają, wciąż rośnie liczba składanych wniosków przez mieszkańców, w ramach przedmiotowego programu. Kaletański Punkt Konsultacyjny programu „Czyste Powietrze” w tutejszym Urzędzie został utworzony 2 września 2019 r. na podstawie zawartego porozumienia, podpisanego przez Burmistrza Miasta Kalety z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Przypominamy, że w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach nasi mieszkańcy mogą uzyskać niezbędne informacje, a także pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie. Punkt Konsultacyjny mieści się na I piętrze w biurze nr 11, kontakt tel. pod nr (34) 352 76 50 lub poprzez pocztę elektroniczną: czystepowietrze@kalety.pl

źródło: https://smoglab.pl/

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).